Chorvatsko

Domy v Chorvatsku na prodej

Chorvatsko je pro Čechy země zaslíbená. Není proto divu, že si zde celá řada z nich pořídila vlastní nemovitost. Většina Čechů zde kupuje cenově dostupnější apartmány, ale především movitější klientela dává přednost koupi vlastního domu či vily na Jadranu.

Dům zaručuje maximální míru pohodlí a především soukromí. Starší dům v Chorvatsku se dá pořídit i za cenu kolem 100 000 Euro. Skutečně luxusní domy a vily v Chorvatsku začínají s cenami kolem půl milionu Euro. Standardem je skvělá lokalita, pozice v první linii u moře s nádherným výhledem. K některým domům patří i vyhrazená část moře, určená k využívání výhradně vlastníky nemovitosti. Vzhledem k oblibě jachtingu pak často nechybí ani soukromé přistávací molo.

K obvyklým požadavkům v tomto segmentu realit patří také dostatečně rozlehlá zahrada, často s bazénem, barbecue a prostorem pro parkování na vlastním pozemku.

Zájem cizinců o koupi domu v Chorvatsku se pochopitelně soustředí na pobřeží Jadranu. Zde se poptávka rozprostírá přes všechny oblíbené destinace – jak na pobřeží, tak na ostrovech. Nemovitosti je možné vybírat na Istrii, v Dalmácii nebo v případě preferencí některé konkrétní lokality pátrat přímo v okolí Splitu, Dubrovníku, na Hvaru, Korčule nebo jinde. Nabídka realit na prodej je zde široká.

Domy a vily v Chorvatsku

Nákup nemovitosti v Chorvatsku

Chorvatský realitní trh se vyznačuje některými specifiky, na které je potřeba dát pozor. Samotnou koupi nemovitosti mohou Češi provádět přímo, bez nutnosti zakládat zde účelové právnické osoby, jak tomu bylo před rokem 2009.

Zmiňovanými specifiky je především to, že mnoho nemovitostí bylo postaveno bez řádných povolení nebo k nim chybí potřebná dokumentace. Z tohoto důvodu se vyplatí koupi provádět prostřednictvím specializované realitní kanceláře, která má zkušenosti s prodejem zdejších realit a má v Chorvatsku spolehlivé partnery. Taková realitní společnost se za vás postará o prověření nemovitosti a pomůže vám předejít situacím, kdy úřady nechají nemovitost na náklady majitele strhnout.

Proč koupit dům v Chorvatsku

  • Chorvatsko je pro Čechy takřka druhým domovem.
  • Nádherná příroda, čisté moře, krásné pláže, nespočet romantických ostrůvků.
  • Snadná dopravní dostupnost i autem.
  • Možnost trávení i kratších dovolených nebo prodloužených víkendů.
  • Nižší ceny nemovitostí v porovnání s dalšími přímořskými zeměmi jako je Francie nebo Itálie.
  • Bohaté sportovní vyžití na souši i na moři, vyhledávaná jachtařská destinace.
  • Bezproblémová komunikace s místními.

Doporučené odkazy