Francie

Domy ve Francii na prodej

Podlehnout kouzlu Francie je tak jednoduché. Francouzi si umějí život užívat a ona pomyslný nesnesitelná lehkost bytí se zde přenáší i na všechny, kteří sem přijedou. To je možná jeden z důvodů, proč se sem stěhuje tolik lidí z celého světa, nebo si zde alespoň pořizují nemovitosti pro druhé bydlení.

Mezi nejatraktivnější položky mezinárodního realitního trhu patří domy na Azurovém pobřeží. Luxusní rezidence si zde pořídila i celá řada celebrit. Charakteristické domy ve středomořském stylu nabízející dostatek prostoru, jsou obklopené udržovanými zahradami (obvykle s bazénem), chybět nemohou ani terasy pro příjemná posezení s barbecue a výhledem na moře. Luxusní domy a vily v St. Tropez, Nice, Cannes, Cap Ferrat a v okolí patří k těm nejexkluzivnějším nemovitostem, které si v Evropě můžete pořídit. Tomu pochopitelně odpovídají i ceny. Ty jsou v milionech eur, v případě opravdu luxusních domů pak v řádu desítek milionů eur.

Zájem ale také o domy v Savojských Alpách, v Paříži nebo na francouzském venkově. Savojské Alpy patří mezi nejlepší lyžařské oblasti v Evropě. Koupi domu ve zdejších alpských střediscích jako je Val Thorens, Tignes, Val d’Isere, Les Arcs, Courchevel nebo Méribel dávají především vyznavači zimních sportů a milovníci hor vůbec. Oblastem na straně od Atlantického oceánu jako je Normandie nebo Bretaň dávají přednost především obyvatelé Spojeného království, pro které jsou tyto části Francie nejsnáze dopravně dostupné.

Domy ve Francii - u moře, v Savojských Alpách i ve městech

Nákup nemovitosti ve Francii

Občané České republiky mohou nemovitosti ve Francii nakupovat bez jakýchkoliv omezení. Zdejší realitní trh je zaběhnutý a stabilní, neobejde se ovšem bez nezbytné míry byrokracie, která je zřejmě o něco větší, než v některých jiných zemích.

Po výběru vhodné nemovitosti a dohodě mezi prodávajícím a kupujícím na všech detailech obchodu, obvykle dochází k podpisu smlouvy o smlouvě budoucí (francouzsky Compromis de Vente). Ta musí obsahovat obdobné údaje jako v ČR, tedy identifikaci obou smluvních stran, detailní popis nemovitosti, dohodnutou kupní cenu včetně způsobu její úhrady, specifikaci toho, která ze smluvních stran uhradí poplatky a provize spojené s koupí resp. prodejem nemovitosti atd. Při podpisu Compromis de Vente se obvykle u notáře skládá zástava ve výši 10 % z ceny.

K podpisu samotné kupní smlouva (Acte de Vente) se přistupuje poté, co notář ověří platnost všech potřebných dokumentů. V této chvíli se také doplácí zbytek kupní ceny. Celý proces koupě nemovitosti se ve Francii v některých případech může protáhnout až na čtvrt roku. Kupní smlouvu následně notář založí do Katastru nemovitostí a na finanční úřad. Nový majitel obdrží dokument potvrzující vlastnictví objektu.

Proč koupit dům ve Francii

  • Turisticky nejnavštěvovanější země světa.
  • Velká nabídka realit včetně luxusních domů a vil v top destinacích na Azurovém pobřeží, v Savojských Alpách nebo v Paříži.
  • Neopakovatelné kouzlo francouzského venkova, luxus a mondénnost měst na Azurovém pobřeží, vyhlášená zimní střediska Savojských Alp. Toužíte po domu v zapadlé vesničce v Provence, nebo po exkluzivní vile třeba v Cannes? Francie nabídne každému, to po čem touží.
  • Bohatá historie, moderní současnost, krásná příroda.
  • Možnost kombinace vlastního užívání s dalším pronájmem.
  • Skvělé víno a jídlo – Francii si můžete vychutnávat všemi smysly.

Doporučené odkazy