Itálie

Domy v Itálii na prodej

Itálie je jedním z nejčastějších cílů českých zájemců o koupi domu v zahraničí. A není se co divit. Slunečné počasí, dlouhé desítky kilometrů pobřeží s krásnými plážemi. To vše v kontrastu s neopakovatelným majestátem italských Dolomit, bohatou historií měst jako je Řím, Florenci, Pisa nebo Benátky. Jedineční Toskánsko, autonomní Sardinie omývaná Středozemním a Tyrhénským mořem… Itálie je zemí, kde si to svoje místečko najde snad každý.

Pro Itálii mluví i relativně příznivé ceny a ti, kteří uvažují koupi nemovitosti u moře, ocení také to, že italské pobřeží není z velké části zastavěné takovým způsobem, jako je tomu v některých lokalitách Španělska nebo dalších přímořských zemí. V Itálii totiž na mnoha místech v blízkosti moře platí stavební uzávěry, které zemi chrání před nekontrolovanou výstavbou a ztrátou svého staletími utvářeného charakteru.

Dům či vila v Itálii má i tu výhodu, že do velké části Itálie můžete vcelku pohodlně dojet autem. Využít lze ale i letecké dopravy, a to včetně nízkonákladových aerolinek.

Domy v Itálii - u moře, v horách i ve městech

Nákup nemovitosti v Itálii

Koupě domu nebo bytu v Itálii probíhá z pohledu českého klienta obdobným způsobem, jako v případě místních. Občané Evropské unie mohou italské reality nakupovat bez jakýchkoliv zásadních překážek.

Obvykle se při koupi nemovitosti nejprve podepíše rezervační smlouva či smlouva o smlouvě budoucí (italsky compromesso nebo preliminare di compravendita). V tuto chvíli kupující zaplatí zálohu. Pokud od nákupu ustoupíte, záloha propadá ve prospěch prodávajícího. Pokud by od prodeje odstoupil prodávající, hradí obvykle dvojnásobek složené rezervační částky on.

Kupní smlouva se pak podepisuje za přítomnosti notáře, který následně změnu vlastnictví registruje na italském katastru nemovitostí. Kupující nemusí být podpisu smluv fyzicky přítomen, může plnou mocí zmocnit svého zástupce, který potřebné listiny podepíše za něj.

Proč koupit dům v Itálii

  • Atraktivní lokality vhodné pro nákup nemovitostí k trvalému i rekreačnímu bydlení, z nichž si každý vybere dle svých preferencí – u moře, v Dolomitech, oblast jezer u hranic se Švýcarskem, Sardinie a další.
  • Velká nabídka nemovitostí od běžných domů až po luxusní domy a vily v různých regionech Itálie.
  • Top lokality s nezaměnitelnou atmosférou jako je např. Toskánsko.
  • Možnost koupě domu s vlastní vinicí, díky které si budete moci vyrábět vlastní víno.
  • Pohodový životní styl.
  • Proslavená italská gastronomie, skvělá vína.
  • Množství historických památek, muzeí, galerií, ale i rozmanitá a krásná příroda.

Doporučené odkazy