Luxusní dům může být i dřevostavba

Vedle pořízení druhého bydlení v zahraničí je samozřejmě prioritou každého z nás zajištění pohodlného a útulného bydlení doma. Pokud Česká republika v něčem zaostává za zeměmi západní a severní Evropy, pak je to zcela jistě v počtu dřevostaveb. Tento trend se ale v poslední době rychle mění a dřevostavby přibývají i u nás.

Pojďme nyní zapátrat po tom, proč montované dřevostavby získávají takovou popularitu. Mezi největší výhody zcela jistě patří tepelné úspory. Rychlejší a levnější vytopení domu je nespornou výhodou oproti zděným budovám. Cihlová zeď se zateplením musí být k navíc k dosažení stejné úspory silnější, než v případě dřevostavby, která díky tomu může nabídnout větší vnitřní prostor.

drevostavba_01

Důležitým faktorem, který u řady lidí při rozhodování může hrát klíčovou roli je rychlost výstavby. V případě dřevostavby máte hrubou stavbu za den hotovou, protože sehraný stavební tým na místo doveze přesně očíslované díly, které na místě již jen sestaví.

Domy ze dřeva nejsou jen starodávné roubenky. Dům může vypadat přesně tak, jak si vysníte a jak jej pro vás architekt navrhne. Ale abychom jen neteorizovali, nejlepší bude prohlédnout si takovou dřevostavbu na vlastní oči. Využít můžete třeba virtuální prohlídky domu od německé firmy OKAL, která rodinné domy staví již více než 80 let. Společnost působí od poloviny 90. let i v České republice, kde patří k lídrům trhu.

O tom, že dřevostavby OKAL v Česku bodují, svědčí i to, že například čtenáři Receptáře společnost zařadili mezi nejlepší dodavatele v kategorii Rodinný dům na klíč, nebo že jeden z domů byl oceněn v soutěži časopisu Dům a zahrada.