Španělsko

Domy ve Španělsku na prodej

Blankytně modrá obloha, krásné písečné pláže, čisté moře, romantické ostrovy. To kombinace, které podlehla už celá řada těch, kteří zavítali do Španělska. Mnohé z nich dovedla až k pořízení vlastního domu na španělském pobřeží.

Andalusie, oblíbená pobřeží Costa del Sol, Costa Blanca, Costa Cálida, Kanárské ostrovy nebo Mallorca patří mezi oblasti, kde si vlastní dům, ať již pro trvalé bydlení nebo pro rekreaci, pořizují nejen Španělé, ale i velké množství cizinců včetně Čechů.

V nabídce nemovitostí nechybí ani luxusní domy a vily často pocházející z dílen renomovaných architektů, které svým majitelům nabízí veškerý představitelný komfort. Zatímco běžné domky lze pořídit v řádu stovek tisíc eur, exkluzivní domy a vily na pláži začínají s cenou v řádu jednoho milionu eur. Výjimkou ale nejsou ani luxusní domy, jejichž cena se pohybuje v řádech jednotek ale i desítek milionů eur.

Domy a vily ve Španělsku - u moře a golfu

Nákup nemovitosti ve Španělsku

Při koupi nemovitosti se postupuje dle platného španělského právního řádu. Občané Evropské unie mohou reality nakupovat za stejných podmínek jako Španělé – tudíž bez jakýchkoliv omezení.

K podpisu kupní smlouvy dochází obvykle u notáře, který se zároveň postará o zapsání změn v katastru nemovitostí. Ještě před tím je ale nutné získat španělské daňové identifikační číslo pro cizince (NIE – número de indentificación de extranjero) a založit si účet v některé z místních bank.

V průběhu procesu koupě nemovitosti se můžete setkat s několika druhy smluv. Rezervační smlouvy (španělsky Contrato de arras), smlouvy o smlouvě budoucí (contrato privado de compraventa), a konečně také kupní smlouvy (escritura publica). Pokud se chcete vyhnout starostem, je nejjednodušší pořízení domu provést prostřednictvím realitní kanceláře, která se na zahraniční nemovitosti specializuje.

Koupi domu je možné financovat hypotékou buď od banky ve Španělsku, nebo v České republice.

Proč koupit dům ve Španělsku

  • Španělsko patří mezi nejvyhledávanější země pro nákup zahraničních realit.
  • Bohatá nabídka nemovitostí včetně luxusních domů a vil.
  • Velké množství slunečných dní (průměr se pohybuje kolem 320 dnů v roce), příznivé počasí.
  • Nádherné moře, dlouhé písčité pláže.
  • Velké množství golfových hřišť, která jsou magnetem tzv. golfové turistiky.
  • Široká nabídka sportovního i kulturního vyžití.
  • Dopravní spojení – velké množství leteckých linek, nové dálnice, hustá síť rychlovlaků.
  • Ceny realit jsou po propadu způsobeném celosvětovou krizí na zajímavé úrovni.
  • Možnost kombinace užívání nemovitosti a dalšího pronájmu.
  • Náklady na život ve Španělsku odpovídají běžným evropským standardům.

Doporučené odkazy