Švýcarsko

Domy ve Švýcarsku na prodej

Mít vlastní dům ve Švýcarsku zůstává otázkou prestiže. Je to dáno nejen cenou nemovitostí a vůbec životními náklady, ale i tím, že Švýcarsko prodej realit cizincům výrazně omezuje.

Luxusní domy se dají pořídit v řádu milionů, ale i desítek milionu švýcarských franků. Méně nároční ale mohou zvolit třeba alpskou chatu, které se dají pořídit již v cenách těsně nad půl milionem švýcarských franků.

Kromě švýcarských Alp jsou lákavé především oblasti v blízkosti švýcarských jezer jako je Lago Maggiore, Lago di Lugano, Thunersee, Bodamské jezero, (Bodensee), Curyšské jezero (Zürichsee) nebo Ženevské jezero. Skvělým místem pro život jsou ostatně i švýcarská města Luzern, Davos nebo právě Ženeva. Názvy zimních středisek jako Zermatt nebo Svatý Mořic jsou mezinárodním pojmem.

Domy a vily ve Švýcarsku - exkluzivní alpská střediska

Nákup nemovitosti ve Švýcarsku

Koupě nemovitosti ve Švýcarsku patří z pohledu českých zájemců o dům v této krásné zemi k těm nejkomplikovanějším v Evropě. Ve Švýcarsku existují přísné kvóty limitující počet rekreačních nemovitostí prodaných cizincům. Omezení se týkají i typu nemovitostí, které cizinci mohou kupovat, vše se navíc může lišit kanton od kantonu. Kromě toho existuje i řada dalších nemovitostí týkajících se např. dalšího prodeje atd. Všechna povolení se navíc musí vyřizovat prostřednictvím notáře.

Částečně je možné se těmto komplikacím vyhnout založením obchodní společnosti ve Švýcarsku, protože díky tomu můžete ve Švýcarsku získat povolení k pobytu. Omezení platná pro cizince by pro vás pak nebyla tak striktní.

Proces koupě nemovitosti ve Švýcarsku probíhá následujícím způsobem: nejprve notář vypracuje rezervační smlouvu, v zásadě ji můžeme přirovnat k naší smlouvě o smlouvě budoucí. Kupující zároveň obvykle zaplatí 10 % z kupní ceny. Částka se prostřednictvím notáře převádí na účet prodejce.

Pokud jsou všechny předkládané dokumenty úplné a notářem ověřené, přistupuje se k sepsání kupní smlouvy. Před jejím podpisem musí mít kupující zajištěné všechny finanční prostředky potřebné ke koupi (případně mít zajištěnou hypotéku). Kupní smlouvu musí obě strany podepsat za přítomnosti notáře. Platnost celého úkonu nastává po zaregistrování kupní smlouvy do Pozemkové knihy (švýcarský katastr nemovitostí).

V každém případě se při koupi nemovitosti ve Švýcarsku vyplatí využít služeb specializované realitní kanceláře, která má zkušenosti s koupí a prodejem realit v zemi helvétského kříže a s vyřízením všech potřebných formalit vám pomůže.

Proč koupit dům ve Švýcarsku

  • Luxusní nemovitosti.
  • Prestižní adresa.
  • Top střediska vyhledávaná těmi nejnáročnějšími.
  • Špičkové služby.

Doporučené odkazy